Smetanka lékařka (pamprlice): Udělejte si léčivý nápoj

Sponzorované odkazy

Pampeliška je spíše zlidovělý název, ten správný je Smetanka lékařka, někdy nazývaná i jako pamprlice. Z této rostliny se dají použít všechny její části, my si tentokrát něco řekneme ke kořeni, do kterého se teď v chladnějším období “schovala” všechna síla a připravíme si o léčivý nápoj.

Smetanka lékařka umí léčit celý trávíc trakt, tzn. žaludek, slinivku, játra, žlučník, zlepšuje odtok moče a dobré výsledky má i u revmatismu.

Kořen pamprlice

Snadno dostupný, stačí lopatička, hluboko podebrat a vydloubnout. Pak jej důkladně omyjte pod tekoucí vodou, očistěte od hlíny a usušte. Před sušením je ještě podélně rozřízněte na slabší nudličky a sušíme třeba na radiátorech zhruba 3 až 5 dní. Usušené kořínky je nejlepší rozemlít v mixéru, ale pozor, nádoba musí být sklěněná, protože plastová nádoba pak nejde umýt. Takže rozemeleme buď na hrubší kousky, nebo pokud chceme přímo prášek, hrubší drť dáme do tříštivého kafemlýnku. Následné použití je velmi jednoduché, půl lžičky prášku pumprlice dáme do hrnku, zalijeme troškou vody, zamícháme, vypijeme. Nápoj si nejlépe připravujeme každý den.

7 thoughts on “Smetanka lékařka (pamprlice): Udělejte si léčivý nápoj

 1. Léčím se na rakovinu prostaty od roku 2009. Dostala se mi informace, že v Kanadě na univerzitě Windsor loni v únoru objevili, že kořen pampelišky je účinnější než chemoterapie. Navíc na rozdíl od chemoterapie likviduje pouze rakovinové buňky. Shodou okolnosti mám v Kanadě bratrance, který mi tuto informaci na zmíněné univerzitě ověřil. Já piju nčaj z kořene pampelišky a rakovinové markery PSA se mi během měsíce upravily z 9,8 na 0,04. Již několik lékařů, včetně onkologa si ode mne materiál o alternativní léčbě rakoviny vyžádalo. Je jasné, že ofifiálně to pacientům nabídnout jako léčbu nemohou, protože to není schváleno, ale soukromě s tím mohou naložit podle své úvahy. Recept na čaj: 2 čajové lžičky kořene pampelišky zalít 2,5 dl vařící vody, nechat 15 minut vylouhovat a 3x denně pít před jídlem. Není možné to vařit do zásoby. Třeba to uvařit před každým jídlem zvlášť. Kořen se dá koupit v bylinkových lékárnách do kterých ho dodáva firma Grešík, nebo si ho vykopat v místě, kde nejezdí auta,aby nebyl kontaminován a usušit. Na požádání mohu zaslat informaci o alternativní léčbě a taky emaily od bratrance s potvrzením pravdivosti informace. Přeji hodně zdraví Ivan Šeffer Havířov

  1. Dobrý den
   Prosím o zaslání informaci o alternativní léčbě na email Děkuji Průšová

   1. Dobrý den paní Zdenko PRŮŠOVÁ,
    mohu se optat zda jste obdržela od pana ŠEFFELA odpověď ohledně účinku kořene pampelišky na prostatu co jste psala již 27.6.2016 na jeho komentář?? Přeci jen váš dotaz byl krátce po jeho komentáři, mě zatím neodpověděl. Děkuji za odpověď a v případě nějakých dalších informací bych byl vděčný za přeposlání na můj email. Olin Petr, 15.10.2016

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *